Posuvné dveře na stěnu a do pouzdra

Posuvné dveře na stěnu pohled ze stanyPosuvné interiérové dveře jsou stejně funkční jako klasické otočné dveře. Pro posuvné dveře se speciálně vyrábí bezfálcové dveřní křídlo, které má plochou hranu (nemá falc). Posuvné dveřní křídlo ve spodní častí má vyfrezovánou drážku do které zapadne trn připevněný k podlaze.

Místo klasické kliky se do křídla montuji úchyty (rozety, mušle, misky), které jsou zapuštěny do dveří a díky tomu nepřekáží v posouvání dveří na stěnu nebo do pouzdra.

Základem pro posuvné dveře na stěnu je posuvný systém, který se kotví na stěnu pomocí dřevěného hranolu. Posuvný systém obsahuje vodící hliníkovou lištu, do které zapadají kolečka. Kolečka se montují na vrchní hranu dveřního křídla a pak lehce pojíždí po konzole.

Po ukotvení dřevěného hranolu s vodící lištou na stěnu celý mechanizmus je zakrytý dekorační garnýží. 

Vodící trn slouží k tomu aby se dveře při posouvání zůstali v pevné poloze a nekývali se do stran. 

Posuvné dveře na stěnu bez dorazového hranolu

Posuvné dveře na stěnu můžou mít dorazový hranol, ke kterému dveřní křídlo dorazí a díky tomu nevzniká mezera mezí dveřním křídlem a stěnou.

 

Posuvné dveře na stěnu nevyžadují razantní zásah do stavby, celý systém se připevní na připravenou zeď a po vyštelování se může ihned využívat.

Posuvné dveře se dají montovat jako posuvné do stěny. Pro takový typ otvírání je zapotřebí 

Posuvné dveře do pouzdra s obložkovou zárubní

předem zazdít nebo obložit sádrokartonem stavební pouzdro. Stavební pouzdro je  kapsa, do které dveře zajíždí po celé šířce. Posuvné dveře do stěny  vyžadují větších úprav interiéru, stavební pouzdra se montují při hrubé stavbě nebo rozsáhlé rekonstrukci.

Posuvné dveře můžete mít jednokřídlé, dvoukřídlé, plné, prosklené nebo celoskleněné.