Skleněné dveře

V dnešní době, při plánování interiéru, designéři vice dávají přednost skleněným konstrukcím. K takovým konstrukcím patří skleněné příčky s využitím luxferů,  skleněné stěny zdobené vitrážními prvky a také celoskleněné dveře.

Sklo se považuje za křehký materiál, ale skleněné dveře i přes to mají celou řadu předností.

Díky celoskleněným dveřím se dá dosáhnout vizuálního zvětšení interiéru, prosvítit místnost. Kromě toho, skleněné dveře výborně ladí  z jakýmkoli interiérem a obzvlášť  z nábytkem typu office style. V kancelářích skleněné dveře vytváří dojem přísnosti  a seriózností, v domácnostech naopak tvoří atmosféru lehkostí a útulností.

Skleněné dveře symbolizuji otevřenost, vytváří dojem lehkostí a neomezeností  prostoru.

 

Tvrzené kalené sklo

Skleněné dveře se vyrábí z tvrzeného kaleného skla, které je několikanásobně odolnější než skla běžně používané.

Při destrukci skla se nelámou střepy s ostrými hranami, ale dochází k rozpadu na drobné neostré úlomky.

Skleněné dveře můžou být čiré, potažené dekorativní ochrannou fólii, tónované do různých odstínů a stupňů průhledností nebo můžou být ozdobené různými vzory.

Skleněné dveře se dají montovat jako otočné, posuvně na stěnu, lítačky nebo dvoukřídlé.

 

Futuristická estetika moderních konstrukcí ze skla připoutává naši pozornost, nese na sobě odznak reprezentativností a zároveň nemusí být nutně spojena s něčím chladným a nevhodným do teplá domova.

Sklo může být velmi pohodlné a útulné, průhlednost materiálu vytváří smysl pro otevřenost, přívětivost, jednoduchost a lehkost. Tyto výhody způsobují čím dál větší popularitu využití skla v moderním designu.

Sklo umožňuje opticky zvětšit prostor a naplnit ho přírodním slunečním světlem, vytváří atmosféru radosti a optimismu. Na první pohled se může sklo zdát příliš křehkým a nespolehlivým materiálem, ale není to tak. Křehkost skleněných konstrukcí je klamná, technologie vysokoteplotního zpracování přináší vysoké spotřebitelské vlastnosti materiálu, který je nyní široce používán v obytných a průmyslových stavbách a postupně nahrazuje běžně používané materiály.

Během několika posledních let se  velmi rozšířily hranice využití skleněných dveří a příček v interiéru kanceláří a bytových prostor. Dálo to nový směr ve výrobě bezpečného tvrzeného skla. 

Tvrzené sklo má výrazně vyšší odolnost proti úderům (cca o 5-10 krát víc v srovnání s obyčejným sklem) a výkyvům teplot (exploatace kaleného skla je možná od -150°С do +300°С). Po vytvrzení skla optické vlastností jsou prakticky beze změny.

Hlavní výhody tvrzeného skla je, že se nezničí náhodným nárazem, má dobrou tepelnou stabilitu, navíc pří náhodném zničení, na rozdíl od obyčejného skla, se ne rozbije na velké ostré fragmenty, ale rozpadne se na menší (do 10mm) kousky s 

tupými hranami. Proto se v souladu s mezinárodními normami, tvrzené sklo shledáno jako bezpečné pro člověka.