Dveře - součást stěny nebo kus nábytku

Zvláštní dveře v interiéruOdpověď na tuto otázku není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát na první pohled. Dveře se montují do otvoru v stěně a odděluji jednotlivé místností, jsou proto nezbytnou součásti příčky.

Nicméně, vnitřní dveře jsou základním atributem interiéru. Jejich výběr je způsoben především designem a stylem  nábytku v místnosti. Například, celodřevěné dveře se dávají převážně do interiéru v klasickém a moderním stylu. 
Odstín dveří se volí dle odstínu nábytku a podlah.

Dveře by měli být o jeden odstín světlejší nebo tmavší než podlahová krytina, občas je vhodné zvolit úplně kontrastní odstíny.

Zvláštní kouzlo interiérovým dveřím dává zasklení. Pro tento účel se využívá dekorativní sklo a vitráže. Nákup interiérových dveří se sklem musí být pečlivě promyšlený, dveře s nápadným barevným sklem můžou porušit rovnováhu ve výzdobě interiéru. 

Na trhu se standardně nabízí dveře jednokřídlé nebo dvoukřídle, s obložkovou zárubní nebo na stávající kovové zárubně. Dveře v kompletu s obložkovou zárubní jsou většinou kompletně připraveny k montáží, máji veškeré základní kování a gumové těsnění